image/svg+xml

11 października 2019 - Światowy Dzień Jaja

11 października, na całym świecie, obchodzimy Światowy Dzień jaja. Wydarzenie to istnieje od 1996 roku, i przypada na drugi piątek października. Jak co roku, wraz z International Egg Commision, wspieramy to wydarzenie edukując o  wyjątkowości jaja i jego niezwykle ważnej roli w naszej codziennej diecie.

Fermy Woźniak wraz ze Zdrovo włączają się w to przedsięwzięcie, promując jajo jako cenny posiłek. Pamiętajcie, że jajo jest szczególne ponieważ:

1. zawiera w swoim składzie wszystkie niezbędne dla naszego organizmu aminokwasy, zwłaszcza siarkowe, które są głównym budulcem zdrowej skóry, błyszczących włosów i mocnych paznokci.

2. jajo to również skarbnica istotnych dla naszej urody i kondycji organizmu witamin A, D i E oraz witamin z grupy B.

3. zawarte w jaju żelazo oraz lecytyna pomagają w obniżaniu cholesterolu w organizmie

4. ksantofil i luteina to barwniki w żółtku, ich rolą jest niwelowanie wolnych rodników oraz zapobieganiu odkładania się złogów w ścianach tętnic.  

Jajo to ogromny potencjał by wyżywić świat - jego wartości odżywcze, smakowitość, uniwersalność i dostępność sprawiają, że jest po prostu wyjątkowe.

paczka dzien jaja 2019glosowanie v2

 

Mamy nadzieję, że znacie już to święto i celebrujecie je z nami kolejny rok, korzystając z naszych inspiracji które Wam przekazujemy. Jeśli poznaliście je właśnie dziś, zachęcamy Was do wzbogacania wiedzy oraz przede wszystkim diety w ten niezwykły produkt przez cały rok. 

A tak dla przypomnienia - jajo to super posiłek ponieważ: 

  • dostarczy Ci energię na cały dzień
  • usprawni Twoją pamięć i pracę mózgu
  • pomoże w zbudowaniu silnych mięśni, gdy spożywasz je po treningu fizycznym
  • wspomoże Twój system odpornościowy
  • obniży ryzyko chorób serca
  • pomoże w traceniu zbędnych kilogramów
  • wpłynie pozytywnie na nasz wzrok ze względu na zawartość luteiny
  • w czasie ciąży dostarczy wielu ważnych składników odżywczych, niezbędnych w prawidłowym rozwoju płodu
  • wpłynie na zachowanie zdrowego wyglądu

Jedzmy jaja!

 

Światowy Dzień Jaja 2023: Jaja dla zdrowej przyszłości!

W piątek 13 października entuzjaści jaj na całym świecie spotkają się, aby docenić niezwykłe korzyści żywieniowe, środowiskowe i społeczne jaj.
Światowy Dz...

Sałatka na lato z brokułem i jajem

Gotowanie to świetna okazja do rodzinnego spędzenia czasu. A lato to doskonały czas sałat i zielonych warzyw, lekkich potraw w czasie upałów. Wasze dzieci ...

Deserovo - owoce w cieście

Desery z owocami to pyszne i proste jedzenie, które umili każdy podwieczorek. Idealny na majowy weekend, zwłaszcza na piknikach w plenerze. Łapcie przepis!...