image/svg+xml

INFORMACJA W SPRAWIE ZBÓŻ: Fermy Woźniak od prawie 40 lat wspierają polskich rolników

Fermy Drobiu Woźniak, właściciel marki Zdrovo, od prawie 40 lat wspierają polskich rolników

Od 1986 roku działamy na rzecz wsparcia polskiej gospodarki i przyczyniamy się do jej wzrostu. Angażujemy się w rozwój polskiego rolnictwa, rzetelnie pracując na rzecz rodzimej gospodarki, wspieramy rynek pracy na dużą skalę oraz promujemy polskie produkty w Europie i na całym świecie. W latach 2021-2023 roku zakupiliśmy od polskich rolników niemal 1 245 000 ton zbóż i kukurydzy.

 

Spółka Fermy Drobiu Woźniak z głębokim zrozumieniem i szacunkiem podchodzi do obaw wyrażanych przez protestujących rolników. Jesteśmy świadomi trudności, z jakimi mierzą się polscy producenci żywności, zwłaszcza w obliczu rosnących kosztów produkcji, zmian legislacyjnych oraz presji konkurencji międzynarodowej.

Rozumiemy polskich rolników, ponieważ od prawie 40 lat z nimi współpracujemy i kupujemy od nich płody rolne. W latach 2021-2023 roku zakupiliśmy od polskich rolników niemal 1 245 000 ton zbóż i kukurydzy. Prawie 94% wszystkich zakupionych płodów rolnych zakupionych przez nas w tym okresie pochodziło z Polski. W okresie od 24 lutego 2022 do 15 kwietnia 2023 żaden podmiot z naszej grupy nie kupował tzw. zboża technicznego, tylko zboże paszowe i konsumpcyjne. Decyzja o imporcie surowca z Ukrainy była motywowana znacznie ograniczoną dostępnością zbóż na rynku rodzimym, a przy naszej działalności ciągłość dostarczenia paszy dla kur niosek jest niezbędna. Każda dostawa surowców przechodziła odpowiednią wewnętrzną kontrolę jakościową oraz te wymagane przepisami prawa, m. in. wykonywane przez służby weterynaryjne.

Przykładamy dużą wagę do rodzaju i jakości skupowanego zboża. Wybieramy tylko te, które spełniają określone parametry. Corocznie kontraktujemy zakup surowców zbożowych, a także prowadzimy ich skup. Na każdym oddziale posiadamy profesjonalne laboratorium i na bieżąco monitorujemy jakość dostarczanych surowców. Dzięki temu produkowana przez nas pasza jest najlepszej jakości, co w rezultacie przekłada się na wysokie walory smakowe naszych jaj.

Jesteśmy firmą, którą od lat certyfikowana jest międzynarodowymi znakami jakości i bezpieczeństwa, jak BRC, AntibioticsFree czy HG, które są co roku aktualizowane i poszerzane oraz potwierdzają stosowanie restrykcyjnych norm w naszym zintegrowanym procesie produkcyjnym. Inwestujemy w nowe technologie, ulepszamy nasz proces wytwórczy, a także rozwijamy nasze produkty, obserwując konsumenta - naszą największą inspiracje. Priorytetem naszej firmy jest dbałość o najwyższe standardy produkowanych jaj, dobre praktyki pracy oraz przepływ wiedzy.

Rozumiemy, że protesty są wyrazem troski o przyszłość polskiego rolnictwa i bezpieczeństwo żywnościowe naszego kraju. Nam również te cele oraz wartości leżą na sercu i dlatego też jesteśmy gotowi do dialogu i współpracy z rolnikami, organizacjami branżowymi oraz wszystkimi zainteresowanymi stronami, aby wspólnie szukać rozwiązań wspierających rozwój i stabilność sektora spożywczego w Polsce.

 

Pieczone jaja w awokado

To niezwykle pyszne danie jest po prostu potęgą superfoods! Dostarcza mnóstwo wartości odżywczych jaj i awokado w każdym kęsie.

Co potrzebujemy?

2 awokad...

Światowy Dzień Jaja 2023: Jaja dla zdrowej przyszłości!

W piątek 13 października entuzjaści jaj na całym świecie spotkają się, aby docenić niezwykłe korzyści żywieniowe, środowiskowe i społeczne jaj.
Światowy Dz...

Sałatka na lato z brokułem i jajem

Gotowanie to świetna okazja do rodzinnego spędzenia czasu. A lato to doskonały czas sałat i zielonych warzyw, lekkich potraw w czasie upałów. Wasze dzieci ...