image/svg+xml

Jak nakarmić niejadka? Polskie Dzieci jedzą #Zdrovo Sezon 2, odcinek 1

Czy zdrowe odżywianie jest trudne i czasochłonne? Jak zachęcić dzieci do poznawania nowych smaków? Jak komponować pełnowartościowy posiłek? O tym wszystkim dowiecie się w 2. sezonie Polskie Dzieci jedzą #Zdrovo. Razem z Fundacją Polskie Dzieci Org w nowej serii filmików edukacyjnych, damy Wam pomysły na urozmaiconą i pełnowartościową dietę dla całej rodziny! A dziś startujemy już z pierwszym odcinkiem - jak nakarmić niejadka?

Aby poradzić sobie z niejadkiem, powinniśmy najpierw poznać naturalne etapy rozwoju dziecka, które przekładają się na jego życiowe preferencje żywieniowe.

W pierwszym odcinku naszej drugiej serii Polskie Dzieci jedzą #zdrovo opowiemy Wam co wpływa na zachowanie dzieci?

Jak odpowiednio  poprowadzić dziecko w zakresie zbilansowanej diety? 

Dowiecie się, że poznawanie nowych smaków, może być dla dziecka bardzo stresujące. Zupełnie obcy maluchowi brokuł pojawiający się na jego talerzu znienacka, w połączeniu z zestresowanym rodzicem, to nie lada wyzwanie.

Opowiemy co pomoże Wam w budowaniu dobrych praktyk żywieniowych zachęcając pociechy do zdrowych smaków.

Pamiętajmy też, że aby dziecko polubiło nowy smak, musi mieć okazję go poznać. Dowiecie się, że dziecko potrzebuje średnio 10 razy spróbować nowego smaku, aby go zaakceptować. Kluczowe jest tu słowo “średnio”, oznacza to bowiem, że jedno dziecko polubi nowy produkt od razu, a inne dopiero po 20 próbach, a jeszcze inne wcale - mi zajęło prawie 30 lat, żeby polubić, czy w zasadzie zaakceptować brukselkę :)

Podobał się Wam nasz film? Subskrybujcie nasz kanał.
Do zobaczenia!
Trzymajcie się #zdrovo!

Pieczone jaja w awokado

To niezwykle pyszne danie jest po prostu potęgą superfoods! Dostarcza mnóstwo wartości odżywczych jaj i awokado w każdym kęsie.

Co potrzebujemy?

2 awokad...

INFORMACJA W SPRAWIE ZBÓŻ: Fermy Woźniak od prawie 40 lat wspierają polskich rolników

Fermy Drobiu Woźniak, właściciel marki Zdrovo, od prawie 40 lat wspierają polskich rolników

Od 1986 roku działamy na rzecz wsparcia polskiej gospodarki i ...

Światowy Dzień Jaja 2023: Jaja dla zdrowej przyszłości!

W piątek 13 października entuzjaści jaj na całym świecie spotkają się, aby docenić niezwykłe korzyści żywieniowe, środowiskowe i społeczne jaj.
Światowy Dz...