image/svg+xml

Pieczone jaja w awokado

To niezwykle pyszne danie jest po prostu potęgą superfoods! Dostarcza mnóstwo wartości odżywczych jaj i awokado w każdym kęsie.

Co potrzebujemy?

  • 2 awokado, przekrojone na pół, bez pestki
  • 4 małe jaja zdrovo

Jak robimy? 

Rozgrzej piekarnik do 200°C i wyłóż formę do pieczenia lub inne naczynie do pieczenia, w którym zmieści się awokado z papierem do pieczenia. Wydrąż niewielką ilość miąższu awokado* ze środka, aby utworzyć duży otwór na jajka.
Rozbij 1 jajo do miski, a następnie delikatnie wlej żółtko do otworu w awokado, lekko przytrzymując białko, aby wszystko się zmieściło. Powtórz czynność z pozostałymi jajkami i awokado.
Wstaw do piekarnika i piec przez 15-20 minut (w zależności od tego, jak rzadkie lubisz żółtko).
Udekoruj wybranymi przyprawami lub zjedz bezpośrednio jako smaczną, pożywną przekąskę lub opcję śniadaniową z tostami lub komosą ryżową.

*wskazówka: odłóż miąższ awokado na bok, aby zjeść go później lub zjedz go, czekając, aż jajka z awokado się ugotują lub włóż go do zamrażarki, aby wrzucić go do smoothie lub bloków lodowych.

www  avocado v2

INFORMACJA W SPRAWIE ZBÓŻ: Fermy Woźniak od prawie 40 lat wspierają polskich rolników

Fermy Drobiu Woźniak, właściciel marki Zdrovo, od prawie 40 lat wspierają polskich rolników

Od 1986 roku działamy na rzecz wsparcia polskiej gospodarki i ...

Światowy Dzień Jaja 2023: Jaja dla zdrowej przyszłości!

W piątek 13 października entuzjaści jaj na całym świecie spotkają się, aby docenić niezwykłe korzyści żywieniowe, środowiskowe i społeczne jaj.
Światowy Dz...

Sałatka na lato z brokułem i jajem

Gotowanie to świetna okazja do rodzinnego spędzenia czasu. A lato to doskonały czas sałat i zielonych warzyw, lekkich potraw w czasie upałów. Wasze dzieci ...