image/svg+xml

Piknikovo – czas na relaks w plenerze!

Sezon na relaks w plenerze właśnie się zaczyna i piknik to idealny pomysł na spontaniczny wypad za miasto, a wszystkie dzieci uwielbiają harce na świeżym powietrzu. Zapraszamy Was na kolejny odcinek 2. serii Polskie Dzieci jedzą #zdrovo zrealizowany z naszym partnerem Fundacją Polskie Dzieci.

O czym warto pamiętać organizując piknik dla całej rodziny?

kosz piknikowy copy salatka

Z pewnością przyda się koc lub mata piknikowa. W sklepach możecie zaopatrzyć się w specjalne koce piknikowe z warstwą izolacyjną na spodzie. Taki koc z warstwą izolacyjną będzie świetnie izolował przed wilgocią, drobnymi kamieniami, szyszkami itp. Warto mieć w domu na stałe duży wiklinowy kosz. Łatwiej ułożyć w nim pojemniki z potrawami.
I skoro już przy tym punkcie jesteśmy, to pokażę Wam, co warto do tego kosza spakować.

Na pewno napoje - wodę, lemoniadę przygotowaną samodzielnie - wystarczy do butelki wlać wodę, wycisnąć pół cytryny, dodać plasterki ogórka i listki mięty, a uzyskamy wspaniały, orzeźwiający napój. Można też śmiało spakować ze sobą ulubioną herbatę w termosie, aby mieć coś na ciepło.

Co do jedzenia? Jedzenie na piknik najlepiej spakować w plastikowe pojemniki różnej wielkości. Niech to będzie tzw. suchy prowiant. Nie ma sensu brać na piknik potraw wymagających podgrzania, zbyt tłustych i ciężkostrawnych oraz takich, które „zagrzeją się” w pojemnikach podczas podróży. Doskonale sprawdzą się (podczas wymieniania Magda pokazuje rzeczy i wkłada je do kosza piknikowego)

  • kanapki, tortille
  • pokrojone warzywa i owoce
  • jaja ugotowane na twardo

Jajko jest produktem o wysokiej gęstości odżywczej. Co to oznacza? W małej porcji zawiera mnóstwo substancji odżywczych. Maluchom powinniśmy jak najczęściej podawać różne produkty o wysokiej gęstości odżywczej, dlatego, że ich żołądki są bardzo małe, przez co mieszczą tylko niewielkie porcje jedzenia. Dlatego jedzenie proponowane niemowlakowi powinno zawierać jak najwięcej substancji odżywczych w małej porcji.

  • muffiny, placuszki z owocami
  • sałatki w słoiku
  • suszone owoce zamiast słodyczy

Obowiązkowo worek na śmieci – po zakończonym pikniku trzeba uprzątnąć własne śmieci

Nie zapomnijcie o zabawkach! Zabawy na piknik rodzinny mogą być różne, Tak naprawdę wszystko zależy od tego jak lubicie wypoczywać, czy leżąc na trawie z książką w ręku, czy uganiając się za piłką lub grając w planszówki. Piknik to nie tylko wspólny posiłek pod rozłożystym drzewem, ale również zabawa i śmiech na świeżym powietrzu.

Życzymy Wam pysznych chwil na powietrzu i świetnej zabawy!

#Zdrovo i #piknikovo

PS. Checklista co ze sobą zabrać na piknik w opisie filmiku

 

Pieczone jaja w awokado

To niezwykle pyszne danie jest po prostu potęgą superfoods! Dostarcza mnóstwo wartości odżywczych jaj i awokado w każdym kęsie.

Co potrzebujemy?

2 awokad...

INFORMACJA W SPRAWIE ZBÓŻ: Fermy Woźniak od prawie 40 lat wspierają polskich rolników

Fermy Drobiu Woźniak, właściciel marki Zdrovo, od prawie 40 lat wspierają polskich rolników

Od 1986 roku działamy na rzecz wsparcia polskiej gospodarki i ...

Światowy Dzień Jaja 2023: Jaja dla zdrowej przyszłości!

W piątek 13 października entuzjaści jaj na całym świecie spotkają się, aby docenić niezwykłe korzyści żywieniowe, środowiskowe i społeczne jaj.
Światowy Dz...