image/svg+xml

Razem z Fundacją Rozwoju Kardiochirurgii im. Profesora Zbigniewa Religi

Jesteśmy bardzo dumni! Rozpoczęliśmy współpracę z Fundacją Rozwoju Kardiochirurgii im. Profesora Zbigniewa Religi w Zabrzu. Każdy, kto kupi jaja naszej marki Zdrovo, tym samym pomaga Fundacji. Od zawsze angażujemy się we wsparcie szczytnych inicjatyw, dlatego też partnerstwo z Fundacją to konsekwentna realizacja misji Ferm Woźniak. 

 Fundacja została założona w 1991 roku. Przez te wszystkie lata wspiera rozwój polskiej kardiochirurgii. Do praktyki klinicznej wprowadza nowoczesne techniki i technologii pomagające leczyć schorzenia serca. Ponadto, Fundacja im. Profesora Religi promuje i wspiera transfer wiedzy z zakresu nowoczesnej kardiochirurgii. Profesor Zbigniew Religa mówił – „To co głęboko leży nam na sercu, to skuteczne leczenie chorób serca. Fundacja powstała z założeniem realizacji tego celu przy pomocy nowoczesnych, samodzielnie opracowanych metod”

 - Wiodącym programem naukowym realizowanym w naszej Fundacji od wielu lat, jest budowa systemu mechanicznego wspomagania serca, potocznie nazywanego sztucznym sercem. Urządzenia tego typu z powodzeniem stosowane są już u dorosłych pacjentów jako pomost w oczekiwaniu na transplantacje serca lub podczas procesu regeneracji mięśnia sercowego. Uratowano dzięki nim setki pacjentów a przypadki najdłuższego stosowania u jednego pacjenta przekraczają 700 dni! Jednak konieczne są dalsze prace zmierzające do stworzenia całej gamy podobnych urządzeń dedykowanych najmłodszym pacjentom. Stąd nasz projekt mechanicznej komory wspomagania serca ReligaHeart PED. Równolegle pracujemy nad zupełnie nową koncepcją, wspomagania pracy serca z użyciem pompy wirowej o nazwie ReligaHeart ROT. Taka proteza docelowo mogłaby być wszczepiana pacjentom na znacznie dłuższy okres oraz co najważniejsze nie wymagałaby wydłużonego pobytu pacjenta w szpitalu. Poza tymi programami prowadzimy też prace wdrożeniowe związane z polskim robotem medycznym oraz projekty dotyczące wykorzystywania komórek macierzystych w leczeniu schorzeń serca. Wszystkie te prace realizowane są we własnym Instytucie Protez Serca, który zatrudnia ok. 80 specjalistów różnych branż inżynierskich, ale współpracujemy także z polskimi klinikami kardiologicznymi oraz z kilkoma wydziałami politechnicznymi w zakresie bioinżynierii, biotechnologii czy materiałoznawstwa – mówi dr Jan Sarna, Dyrektor Generalny Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi.

IMG 9190 10000000 IMG 9184 00000000


na zdjęciach: Dr Grzegorz Religa, Dr Jan Sarna, Barbara Woźniak 

- Fundacja także współpracuje z donatorami zewnętrznymi – dodaje dr Jan Sarna. - Współpraca ta prowadzona jest na 3 sposoby. Jedną z form wsparcia naszych działań są darowizny na rzecz Fundacji od osób prywatnych i firm. Drugim, najczęściej stosowanym sposobem jest współpraca z zaangażowanymi społecznie firmami, którym zależy jednocześnie na rozwoju polskiej medycyny i nauki. Firmy takie, w zamian za wsparcie finansowe naszej Fundacji, otrzymują prawo do wykorzystania logo, nazwy Fundacji oraz hasła reklamowego. Korzystają z tego w swoich kampaniach promocyjnych lub też na opakowaniach swoich produktów. Na nasze szczęście firm i przedsiębiorców, dla których tzw. „społeczna odpowiedzialność biznesu" nie jest tylko pustym hasłem jest sporo. Na tego typu współpracy, ze stabilnymi podmiotami - jak na przykład Fermy Drobiu Woźniak, zależy nam szczególnie. Doceniamy, że podstawą tej współpracy jest osobiste zaangażowanie właścicieli firmy, za co jesteśmy ogromnie wdzięczni, bo tylko taka współpraca pozwala nam realizować zamierzone plany naukowe. Trzecim sposobem wsparcia naszej Fundacji jest możliwość przekazania 1% podatku PIT na rzecz naszej Fundacji. Jest to bardzo dogodne, bo daje podatnikowi możliwość zrobienia czegoś szlachetnego - co nic nie kosztuje, bo decydując się na wskazanie w rocznym zeznaniu podatkowym organizacji pożytku publicznego, np. naszej Fundacji dysponujemy pieniędzmi nie swoimi, lecz należnymi fiskusowi. Mówiąc wprost, to nic nie kosztuje a robi wiele dobrego.

 vizka zdrovo 30 karnawalovo male

- Choroby serca są ogromnym zagrożeniem dla wielu ludzi. Nasze społeczeństwo potrzebuje skutecznego i nowoczesnego podejścia w zakresie diagnozowania i leczenia tego typu schorzeń.  Jesteśmy dumni i jednocześnie bardzo się cieszymy, że możemy wspierać Fundację im Zbigniewa Religi. Kupując jajka marki Zdrovo wszyscy razem, możemy wesprzeć rozwój polskiej kardiochirurgii. Wspomóc tych, którzy najbardziej tego potrzebują – skomentowała p. Barbara Woźniak, pełnomocnik zarządu Ferm Woźniak.

- Choć może to zabrzmieć zaskakująco, to sądzę, że największym wyzwaniem stojącym przed kardiochirurgią na świecie, nie tylko w Polsce, jest jej stopniowy zanik – powiedział dr Jan Sarna. - Coraz więcej schorzeń, z coraz lepszymi wynikami leczonych jest nowszymi niż tradycyjna kardiochirurgia metodami, tj. bez konieczności otwierania klatki piersiowej. Wynika to zarówno z tego, że ciągle rozwijają się i doskonalą narzędzia i metody diagnostyczne jak i z tego, że coraz większa liczba kardiologów lub radiologów nabywa kwalifikacje do wykonywania tych coraz mniej inwazyjnych zabiegów zamiast kardiochirurgów. Ważne, że odbywa się to z korzyścią dla pacjenta. Zanim to jednak nastąpi musimy zadbać o profilaktykę i jak najlepszą diagnostykę. Póki jednak będą pacjenci my będziemy pracować nad coraz lepszymi metodami ratowania życia, gdy zagrożone jest serce.

17 stycznia 2019 r. odbyła się gala, na której swoją premierę miał kalendarz wydawany przez Business Woman and Life oraz Fundację Rozwoju Kardiochirurgii im. Profesora Zbigniewa religii. Pieniądze zebrane ze sprzedaży tego kalendarza będą przeznaczone na wsparcie finansowe Fundacji

 

Pomagamy medykom!

Zdrovo w posiłkach dla medyków. Fermy Woźniak zaangażowane w akcję wsparcia służby zdrowia. 

Lekarze i lekarki, pielęgniarki i pielęgniarze, położne, poło...

Sernikovo na Wielkanoc

To będą ciut inne Święta niż zwykle - wszyscy jesteśmy tego świadomi. Razem z eKuchareczką w ramach akcji #zostanwdomu namawiamy Was, aby właśnie dlatego, ...

Ta Wielkanoc będzie BOSSKA!

Ta Wielkanoc może być bosska! Fermy Woźniak wspierają Fundację One są Bosskie.

“Zmianą bądź, bądź rewolucją” brzmi hasło przewodnie Fundacji One są Bosski...