image/svg+xml

Sposób na niejadka

Ile razy chcieliście, aby wasza pociecha spróbowała nowego dania? Ile razy danie to lądowało „przez przypadek” na podłodze albo na stole? Jak przekonać dziecko do zjedzenia czegoś nowego? Jest na to kilka sposobów.

Dzieci uwielbiają kolory

Warto wykorzystać to, że dzieci otoczone są kolorami. Różne barwy przyciągają ich wzrok i sprawiają, że z zaciekawieniem wyciągają rączki po różne zabawki w sklepie. Dzieci uwielbiają też rozmaite słodkości – żelki, lizaki, które również dostępne są w rozmaitych kolorach. Same barwy to jednak często zbyt mało. Z pomocą przychodzą różnorodne foremki, dzięki którym możemy nadać potrawom dowolny kształt. Tak naprawdę w przygotowaniu posiłków dla pociech ogranicza nas tylko wyobraźnia. Warto pokazać dziecku, że gotowanie to nie tylko moment, w którym może pobyć z rodzicami, ale jest to także czas na wspaniałą zabawę. 

Jajeczne szaleństwo

Zwykły, okrągły omlet jest pysznym posiłkiem zarówno dla dziecka, jak i dla jego rodziców. Można jednak nadać jajecznej masie wyjątkowy kształt. Są na to dwa sposoby. Pierwszy z nich to wykorzystanie gotowych foremek, które układamy na posmarowanej tłuszczem patelni. Następnie wylewamy masę jajeczną. Drugi sposób to z gotowego omletu wyciąć dowolny kształt. Zapewne potrawa podana w formie serca, kwiatka lub samochodu bardziej zainteresuje dziecko, a co ważniejsze będzie większa szansa, że niejadek skusi się na podane danie. Oczywiście sam omlet warto urozmaicić podając go z np. z kolorową sałatką. Można też stworzyć na talerzu piękny obrazek. Wystarczy usmażyć omlet w kształcie serca i przełożyć go na talerz, zaś wokół ułożyć kilka serduszek w różnych kolorach – można wyciąć je za pomocą foremek do ciasta z chleba, papryki, ogórka, sera. Dzięki temu stworzymy zdrowy, zbilansowany posiłek, który zaciekawi dziecko.

Taką samą technikę można wykorzystać w trakcie przygotowywania kanapek. Wycinamy różne kształty z warzyw i tworzymy na kanapkach obrazki. Warto wykorzystać także żółtko. Co innego może bardziej przypominać słońce? Białko zaś może stać się puszystą chmurką. Dzięki temu dziecko spróbuje smaku jajka i nie będzie to wcale jajko niespodzianka. Każde dziecko ma swoją ulubioną bajkę - warto znaleźć w sklepie podstawkę na jajko z jedną z ulubionych postaci. Od tego momentu jajko na miękko nasza pociecha będzie kojarzyła ze znanym bohaterem z ulubionej kreskówki, dzięki czemu chętniej spróbuje płynnego żółtka, które ukrywa się w skorupce. Dzięki prostym pomysłom możemy nadać przygotowanym posiłkom ciekawy wygląd, który może zachęcić każdego do spróbowania nowych dań.

Światovo – jaja po turecku!

Razem z Fundacją Polskie Dzieci Org celebrujemy ostatnie tygodnie lata i staramy się łapać jak najwięcej promyków słońca. Lato i wakacje to podróże i odkry...

Kibicujemy Śląsk Wrocław!

Fermy Drobiu Woźniak i marka Zdrovo Oficjalnym Partnerem Śląska Wrocław

Oficjalnym Partnerem Śląska Wrocław została marka Zdrovo, należąca do Ferm Drobiu ...

Światovo – Carbonara!

Na #światovo proponujemy Wam spagetti carbonara - kto jej nie lubi? Prosta i szybka w przygotowaniu, i tak zniewalająco pyszna, jak na #comfortfood przysta...