image/svg+xml

Sposób na niejadka

Ile razy chcieliście, aby wasza pociecha spróbowała nowego dania? Ile razy danie to lądowało „przez przypadek” na podłodze albo na stole? Jak przekonać dziecko do zjedzenia czegoś nowego? Jest na to kilka sposobów.

Dzieci uwielbiają kolory

Warto wykorzystać to, że dzieci otoczone są kolorami. Różne barwy przyciągają ich wzrok i sprawiają, że z zaciekawieniem wyciągają rączki po różne zabawki w sklepie. Dzieci uwielbiają też rozmaite słodkości – żelki, lizaki, które również dostępne są w rozmaitych kolorach. Same barwy to jednak często zbyt mało. Z pomocą przychodzą różnorodne foremki, dzięki którym możemy nadać potrawom dowolny kształt. Tak naprawdę w przygotowaniu posiłków dla pociech ogranicza nas tylko wyobraźnia. Warto pokazać dziecku, że gotowanie to nie tylko moment, w którym może pobyć z rodzicami, ale jest to także czas na wspaniałą zabawę. 

Jajeczne szaleństwo

Zwykły, okrągły omlet jest pysznym posiłkiem zarówno dla dziecka, jak i dla jego rodziców. Można jednak nadać jajecznej masie wyjątkowy kształt. Są na to dwa sposoby. Pierwszy z nich to wykorzystanie gotowych foremek, które układamy na posmarowanej tłuszczem patelni. Następnie wylewamy masę jajeczną. Drugi sposób to z gotowego omletu wyciąć dowolny kształt. Zapewne potrawa podana w formie serca, kwiatka lub samochodu bardziej zainteresuje dziecko, a co ważniejsze będzie większa szansa, że niejadek skusi się na podane danie. Oczywiście sam omlet warto urozmaicić podając go z np. z kolorową sałatką. Można też stworzyć na talerzu piękny obrazek. Wystarczy usmażyć omlet w kształcie serca i przełożyć go na talerz, zaś wokół ułożyć kilka serduszek w różnych kolorach – można wyciąć je za pomocą foremek do ciasta z chleba, papryki, ogórka, sera. Dzięki temu stworzymy zdrowy, zbilansowany posiłek, który zaciekawi dziecko.

Taką samą technikę można wykorzystać w trakcie przygotowywania kanapek. Wycinamy różne kształty z warzyw i tworzymy na kanapkach obrazki. Warto wykorzystać także żółtko. Co innego może bardziej przypominać słońce? Białko zaś może stać się puszystą chmurką. Dzięki temu dziecko spróbuje smaku jajka i nie będzie to wcale jajko niespodzianka. Każde dziecko ma swoją ulubioną bajkę - warto znaleźć w sklepie podstawkę na jajko z jedną z ulubionych postaci. Od tego momentu jajko na miękko nasza pociecha będzie kojarzyła ze znanym bohaterem z ulubionej kreskówki, dzięki czemu chętniej spróbuje płynnego żółtka, które ukrywa się w skorupce. Dzięki prostym pomysłom możemy nadać przygotowanym posiłkom ciekawy wygląd, który może zachęcić każdego do spróbowania nowych dań.

Walentynkovo

#Walentynkovo mamy dla Was pyszny, francuski przepis bretońskiej kultowej potrawy Gallette Complet. Ugotowanie jej będzie miłą przygodą kulinarną, a dodatk...

Fermy Woźniak na Poland Shiok z Sethem Lui

Wiecie co łączy Polskę  i Singapur ? Zamiłowanie do jaj, ale nie tylko...

W tym roku mieszkańcy Singapuru poznali jak smakują polskie jaja, a teraz możemy...

Światowy Dzień Jaja 2020 razem z Fundacją Polskie Dzieci

Dziś nasze wielkie święto - Światowy Dzień Jaja #WorldDayEgg! Z tej okazji mamy dla Was prezent! Razem z Fundacją Polskie Dzieci przygotowaliśmy dla Was fi...