image/svg+xml

Światovo - Jaja po wiedeńsku

W cyklu #światovo dziś zapraszamy Was na jaja po wiedeńsku - klasyczny przepis, który pomimo prostoty, nie należy do najprostszych w przygotowaniu. Warto jednak poćwiczyć i wprowadzić ten wyjątkowy przepis do codziennego, śniadaniowego menu.

Aby wykonać tę przepyszną potrawę potrzebujemy:

  • 6 jaj Zdrovo
  • masło
  • sol, pieprz
  • plaster pancetty

Jak robimy?

Jaja gotujemy w osolonym wrzątku 4 minuty. Natychmiast, ale tylko na minutę, zanurzamy w zimnej wodzie i bardzo delikatnie obieramy uważając, żeby nie uszkodzić jaja, ale też się nie poparzyć. Białko powinno być całkowicie ścięte. Umieszczamy w 2 niskich szklankach o gładkich ściankach wraz z łyżeczką masła, szczyptą soli oraz pieprzu. Dekorujemy podpieczoną uprzednio pokrojoną w drobną kostkę pancettą. Podajemy z łyżeczką do zamieszania.

Jaja po wiedensku

Jaja po wiedeńsku możemy również przygotować, korzystając z jajek ugotowanych w koszulkach  lub skorzystać z dostępnych już na rynku specjalnych garnków do gotowania w kąpieli wodnej jaj bez skorupek.

Smacznego!

 

 

INFORMACJA W SPRAWIE ZBÓŻ: Fermy Woźniak od prawie 40 lat wspierają polskich rolników

Fermy Drobiu Woźniak, właściciel marki Zdrovo, od prawie 40 lat wspierają polskich rolników

Od 1986 roku działamy na rzecz wsparcia polskiej gospodarki i ...

Światowy Dzień Jaja 2023: Jaja dla zdrowej przyszłości!

W piątek 13 października entuzjaści jaj na całym świecie spotkają się, aby docenić niezwykłe korzyści żywieniowe, środowiskowe i społeczne jaj.
Światowy Dz...

Sałatka na lato z brokułem i jajem

Gotowanie to świetna okazja do rodzinnego spędzenia czasu. A lato to doskonały czas sałat i zielonych warzyw, lekkich potraw w czasie upałów. Wasze dzieci ...