image/svg+xml

Światowy Dzień Jaja 2023: Jaja dla zdrowej przyszłości!

W piątek 13 października entuzjaści jaj na całym świecie spotkają się, aby docenić niezwykłe korzyści żywieniowe, środowiskowe i społeczne jaj.
Światowy Dzień Jaja obchodzony jest w drugi piątek października każdego roku i zaprasza osoby ze wszystkich środowisk do docenienia i uczczenia wyjątkowego wkładu jaj we wspieranie ludzi na całym świecie. Świętujcie je z nami! 

post 1080x1080 3a

Znane ze swojej zawartości białka i składników odżywczych, jaja są jednymi z najbardziej odżywczych pokarmów na naszej planecie. Jedno duże jajko zawiera 13 niezbędnych witamin wraz z 6 g białka, co czyni je cennym i opłacalnym dodatkiem do diety odpowiednim dla osób w każdym wieku na całym świecie.
Co ważne, jaja mogą zwalczać powszechne niedobory składników odżywczych, które często pozostają niezauważone, ale są kluczowe dla utrzymania optymalnego zdrowia i wydajności człowieka. Jajka zawierają szereg niezbędnych składników odżywczych, w tym cholinę, która pomaga w rozwoju i funkcjonowaniu mózgu; witaminę A, promującą zdrowie oczu, sprężystą skórę i silny układ odpornościowy oraz witaminę D, odgrywającą kluczową rolę w zdrowiu kości. Co więcej, jaja są wypełnione wysokiej jakości białkiem, niezbędnym do wzmocnienia i naprawy mięśni i tkanek.
Poza swoimi właściwościami odżywczymi, jaja z dumą zaliczają się do najbardziej zrównoważonych środowiskowo i przystępnych cenowo białek pochodzenia zwierzęcego. Wspierając rodziny na całym świecie i dbając o dobro naszej planety, jaja są przykładem rozwiązania, które przynosi korzyści zarówno ludziom, jak i planecie. 

post 1080x1080 9

post 1080x1080 8

 

#jedzmyjaja nie tylko od święta!

Zdrovo team

 

 

INFORMACJA W SPRAWIE ZBÓŻ: Fermy Woźniak od prawie 40 lat wspierają polskich rolników

Fermy Drobiu Woźniak, właściciel marki Zdrovo, od prawie 40 lat wspierają polskich rolników

Od 1986 roku działamy na rzecz wsparcia polskiej gospodarki i ...

Sałatka na lato z brokułem i jajem

Gotowanie to świetna okazja do rodzinnego spędzenia czasu. A lato to doskonały czas sałat i zielonych warzyw, lekkich potraw w czasie upałów. Wasze dzieci ...

Deserovo - owoce w cieście

Desery z owocami to pyszne i proste jedzenie, które umili każdy podwieczorek. Idealny na majowy weekend, zwłaszcza na piknikach w plenerze. Łapcie przepis!...